Podział majątku po rozwodzie

Rozwiedliśmy się, długa i nie zawsze przyjemna sprawa rozwodowa już za nami. Co jednak, jeśli podzielić majątek chcemy dopiero po rozwodzie? Sprawa o podział majątku jeszcze przed nami. Z czym wiąże się podział majątku po rozwodzie? Jak należy się do tego przygotować? Można zrobić to na kilka sposobów.

Sposoby podziału majątku wspólnego małżonków po rozwodzie

Podziału majątku możemy dokonać przed rozwodem, w trakcie sprawy o rozwód, w czasie trwania rozwodu (jednak w osobnej sprawie), a także po rozwodzie. Możliwy jest w ramach ugody z drugą stroną, albo z pomocną sądu. Podział majątku wspólnego eksmałżonków może nastąpić przez podział w naturze. Wówczas wiąże się to z np. wyodrębnieniem dwóch lokali w budynku, domu albo z podziałem danej kwoty pieniędzy. Podział majątku może nastąpić również przez przyznanie rzeczy jednemu z małżonków na wyłączną własność z jednoczesnym obowiązkiem spłaty na rzecz drugiego małżonka. Idealnym rozwiązaniem jest zatem zawsze polubowne rozwiązanie kwestii podziału majątku.

Podział majątku na drodze polubownej – korzyści

Każdy wie, że uniknięcie sprawy w sądzie i podział majątku na drodze polubownej to najlepsza droga do spokojnego rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu. Jest to też zdecydowanie tańsze, krótsze, odchodzi wiele stresu. Co z kosztami? Są niewielkie. Koszty obsługi prawnej, nie licząc konsultacji i porad, są właściwie znikome. Polubowne rozwiązanie kwestii majątkowych to, zamiast wieloletniego procesu, sprawa załatwiona w trakcie jednej wizyty u notariusza i jednej rozprawy. A jak wygląda sytuacja w przypadku długów? O tym w kolejnym wpisie.

Przed Tobą sprawa o podział majątku? Szukasz doświadczonego adwokata, który pomoże przejść Ci przez zawiłości prawa? Skontaktuj się z Kancelarią adwokacką Kamila Klauze pod numerem telefonu: 664-015-120 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 lub wypełnij formularz kontaktowy, który znajduje się poniżej!

Kamila Klauze
Latest posts by Kamila Klauze (see all)

    Dodaj komentarz