Adwokat a sprawy rozwodowe. Strażnik naszych interesów

Rozwód w życiu każdego, kto się na niego decyduje, wiąże się z dużym wysiłkiem emocjonalnym i intelektualnym. Jak w przejściu przez rozwód może pomóc adwokat?

Adwokat a sprawy rozwodowe

Większość z nas pracuje, studiuje, zajmuje się codziennymi obowiązkami. Kiedy stajemy przed widmem sprawy rozwodowej, trudno znaleźć czas na analizowanie prawnych zawiłości, przygotowywanie tez czy uzasadnień. Są to kwestie niezbędne podczas trwania rozprawy rozwodowej, często mające bezpośrednie przełożenie na to, jaki będzie jej finał. Adwokat, czyli specjalista w sprawach rozwodowych, ma za zadanie pomóc klientom w tym nierzadko skomplikowanym procesie.

Kiedy potrzebna jest pomoc?

Istnieje kilka kwestii, które warto sobie wyjaśnić, zanim zwróci się o pomoc do adwokata. Kiedy zatem potrzebna jest pomoc specjalisty? Przede wszystkim wtedy, gdy nie potrafisz ocenić swojego położenia pod kątem prawnym, masz poczucie, że nie rozumiesz w pełni języka urzędowego, przypuszczasz, że Twój małżonek może stosować manipulację – lub po prostu ma już adwokata. Istotne mogą być również takie kwestie, jak to, czy nadal zajmujesz z małżonkiem wspólne mieszkanie, posiadacie wspólny majątek lub dzieci.

Obiektywny strażnik naszych interesów

Wymienione kwestie to najważniejsze aspekty, które powodują, że podczas sprawy rozwodowej pomoc adwokata może okazać się koniecznym i jedynym słusznym rozwiązaniem. Pamiętaj: adwokat to Twój sprzymierzeniec, zwłaszcza wtedy, gdy sprawa rozwodowa okazuje się trudna i długotrwała. Ile w rzeczywistości może trwać i co powinno się wiedzieć przed jej rozpoczęciem? O tym szczegółowo pisałam we wpisie „Ile trwa rozwód? Sprawa rozwodowa bywa jak maraton”.

Dodaj komentarz